Всесвітня продовольча програма ООН (WFP), у співпраці із Львівською Аграрною палатою продовжує впроваджувати Програму інституційного харчування у Львівській та Тернопільській областях.
Ця ініціатива надає неоціненну підтримку вимушено переміщеним особам (ВПО) та сприяє їхній соціалізації та адаптації до нових умов. Про це свідчать історії наших бенефіціарів та членів команд, які щодня працюють над тим, щоб забезпечити допомогу найбільш потребуючим.
Одним із яскравих прикладів успішної реалізації Програми є участь у ній Благодійної організації "Київщина Футбольна", яка займається дітьми, що через військові дії були змушені покинути свої домівки. Також, вони приймають значну кількість дітей зі східних областей та прифронтових міст та селищ на період літніх канікул. У тихому містечку поблизу Моршина, діти отримують можливість не лише займатися улюбленим спортом, але й відпочити від постійного стресу війни. Завдяки Програмі, вони мають доступ до якісного харчування, що є важливим фактором для їхнього фізичного та емоційного здоров'я. На даний час організація опікується майже 200 дітьми.
Оздоровчо-лікувальний комплекс «Ровесник», який з 25 лютого почав приймати ВПО також є учасником Програми. З початку війни тут знайшли притулок близько 1200 осіб, а на сьогоднішній день у комплексі проживає 85 людей. Підтримка від різних організацій, яка була активною на початку війни, з часом зменшилася, але завдяки Програмі інституційного харчування мешканці комплексу продовжують отримувати необхідне харчування та підтримку.
Щомісяця наша команда постачає понад 5 метричних тонн продуктів для модульного містечка на Сихові, яке є найбільшим у Львові. Тут проживає майже тисяча внутрішньо-переміщених осіб – дорослих і дітей. Цей тимчасовий прихисток було створено на земельній ділянці, що належить Згромадженню Отців Салезіян Св. Івана Боско, УГКЦ. Представники церкви висловили бажання взяти містечко під свою опіку, надаючи матеріальну й моральну підтримку його мешканцям. Релігійне згромадження щоденного готує гаряче харчування для 930 осіб.
Для членів команди Львівської Аграрної палати ця Програма стала не лише професійним викликом, але й можливістю проявити свою людяність та небайдужість. Кожен день вони зустрічають людей, які пережили важкі життєві обставини, і намагаються зробити все можливе, щоб ці люди відчували підтримку та турботу.
Коли бачиш усмішки дітей, які завдяки нашій програмі можуть грати у футбол та забути про жахи війни хоча б на деякий час, розумієш, що наша робота має справжній сенс
Програма інституційного харчування – це більше ніж просто допомога з харчуванням. Це прояв солідарності та підтримки, що дає людям надію та допомагає адаптуватись до нових умов. Ми, команда Львівської Аграрної палати, з гордістю продовжуємо нашу роботу, знаючи, що кожен наш день приносить тепло і турботу тим, хто цього потребує. Ми разом – і в цьому наша сила.
Джерело Львівська аграрна палата