Кабінет Міністрів України 25 листопада затвердив Порядок проведення звірки відповідності відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо земельних ділянок, речові права та їх обтяження на які зареєстровано, із відомостями Державного земельного кадастру щодо наявності державної реєстрації таких земельних ділянок. Порядок розроблено з метою захисту прав власників земельних ділянок та задля уникнення можливих рейдерських захоплень. Про це повідомив перший заступник Міністра юстиції Євгеній Горовець.
За його словами, зміни, внесені Законом України від 5 грудня 2019 року №340-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству» у сферах земельних відносин та державної реєстрації, передбачають ефективні механізми взаємодії інформаційних систем Державного реєстру прав та Держземкадастру, що дозволяють державним реєстраторам у режимі реального часу отримувати відомості з Державного земельного кадастру про права на земельні ділянки, зареєстровані до 2013 року, а органам, що здійснюютъ ведення Державного земельного кадастру – відповідно інформації з Державного реєстру прав про зареєстровані речові права на земельні ділянки, їх обтяження.
Так, затвердженим Порядком визначається процедура організації та проведення Мін’юстом та Держгеокадастром одноразової звірки відповідності відомостей Державного реєстру прав щодо земельних ділянок, речові права та їх обтяження на які зареєстровано, із відомостями Державного земельного кадастру щодо наявності державної реєстрації таких земельних ділянок, а також оприлюднення на офіційному веб-сайті Мін’юсту результатів такої звірки в частині земельних ділянок, щодо яких виявлено відсутність відомостей про їх державну реєстрацію в Державному земельному кадастрі.
«Проведення звірки відповідності відомостей Державного реєстру речових прав та Державного земельного кадастру – це додатковий механізм захисту прав власників земельних ділянок від можливих рейдерських захоплень. До того ж, цей механізм дозволить виключити можливість помилки державного реєстратора під час державної реєстрації речових прав на земельні ділянки», – додав Євгеній Горовець.
Джерело: Кабінет Міністрів України