Воєнний конфлікт в Україні має негативний вплив на продовольчу безпеку найбільш вразливих сільських домогосподарств. Для сільських громад конфлікт призводить до великомасштабного переміщення, посилює наявну вразливість і порушує сільськогосподарські засоби до існування домогосподарств.
Насамперед це стосується внутрішньо переміщених осіб, що змушені були залишити свої домівки, та переїхати у більш віддалені від активних бойових дій регіони України, а також домогосподарств, які приймають у себе ВПО, або ж тих, що втратили рідних і близьких на фронті, чи втратили працездатність через воєнний конфлікт.
В цей ситуації Україну активно підтримують європейські та міжнародні організації, що надають фінансову і матеріальну підтримку найбільш соціально вразливим верствам населення. Так, Організація Об’єднаних Нації і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН від початку воєнного конфлікту реалізовує в Україні і в тому числі у Львівській області програму, спрямовану на забезпечення негайних продовольчих та базових потреб постраждалих від конфлікту вразливих домогосподарств у сільській місцевості. Партнером Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН на Львівщині є Львівська Аграрна палата.
При активній співпраці з Департаментом агропромислового розвитку Львівської ОВА Львівська Аграрна палата організувала і провела дистрибуцію насіння картоплі та насіння овочевих культур короткого циклу у майже 30 територіальних громадах Львівської області (зокрема, у Стрийській, Тростянецькій, Радехівській, Бродівській, Великолюбінській, Червоноградській, та інших), де сільськогосподарське виробництво є основним джерелом прибутку.
Насіння отримали особливо вразливі бенефіціари, які страждають від відсутності продовольчої безпеки, серед ВПО та приймаючих родин, включно з жінками, які очолюють домогосподарства, матерями-одиначками, літніми людьми, людьми з інвалідністю та інші.
ПЕРЕЛІК
територіальних громад Львівської області та кількість бенефіціарів що отримали насіннєву картоплю
№ з/п | Назва територіальної громади | Кількість бенефіціарів |
1 | Великолюбінська ТГ | 55 |
2 | Добросинсько-Магерівська ТГ | 40 |
3 | Заболотцівська ТГ | 67 |
4 | Рудківська ТГ | 50 |
5 | Стрийська ТГ | 68 |
На фото: Рудківська ТГ. Роздача насіння картоплі, 06.05.2022 року
Наступним етапом програми, спрямованої на забезпечення негайних продовольчих та базових потреб постраждалих від конфлікту вразливих домогосподарств у сільській місцевості стала дистрибуція насіння овочевих культур короткого циклу. Із 30 територіальних громад, обраних на етапі створення ефективної та прозорої системи з визначення цільових бенефіціарів, для дистрибуції насіння овочевих культур було обрано 22 територіальні громади. У кожній громаді було визначено відповідального працівника, що займався формуванням бази даних бенефіціарів, згідно визначених критеріїв. Відбір проводився серед уразливих сільських домогосподарств, які займаються домашнім овочівництвом, мають доступ до 0,2 га землі та відповідають критеріям уразливості, (домогосподарства ВПО, приймаючі родини, домогосподарства з найвищим рівнем відсутності продовольчої безпеки; домогосподарства, очолювані жінками; домогосподарства з вагітними та/або годуючими матерями та дітьми до одного року; люди похилого віку; люди з інвалідністю).
ПЕРЕЛІК
територіальних громад Львівської області та кількість бенефіціарів що отримали набір насіння короткого циклу
№ з/п Назва територіальної громади Кількість бенефіціарів
1 Тростянецька ТГ 30
2 Стрийська ТГ 37
3 Мостиська ТГ 90
4 Заболотцівська ТГ 10
5 Бродівська ТГ 92
6 Великолюбінська ТГ 35
7 Золочівська ТГ 60
8 Східницька ТГ 39
9 Моршинська ТГ 61
10 Яворівська ТГ 60
11 Дрогобицька ТГ 25
12 Глинянська ТГ 25
13 Городоцька ТГ 61
14 Рудківська ТГ 30
15 Червоноградська ТГ 30
16 Добросинсько-Магерівська ТГ 60
17 Розвадівська ТГ 45
18 Добротвірська ТГ 31
19 Перемишлянська ТГ 66
20 Гніздичівська ТГ 60
21 Ходорівська ТГ 41
22 Добромильська ТГ 14
На загал, тисяча домогосподарств отримали такі набори насіння овочів.
На фото: Мостиська ТГ, видача комплекту насіння відкритого грунту, 17.05.2022 року
В подальшому в рамках проекту планується охопити до 3000 вразливих домогосподарств у 70 відсотках територіальних громад області. На черзі новий етап – дистрибуція набору кормів для птиці, свиней і ВРХ. Зараз ведуться підготовчі роботи – комунікація з територіальними громадами, ознайомлення із напрямом і формою допомоги, критеріями вибору бенефіціарів, формування бази даних вразливих категорій.
Відтак, просимо керівників територіальних громад зголошуватися до активної співпраці.
На фото: Добросинсько-Магерівська ТГ. Картопля, отримана в рамках проекту.