16 серпня Кабінет Міністрів прийняв зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою “Підтримка рмерських господарств та інших виробників сільськогосподарської продукції” (далі — бюджетні кошти), що надаються з метою забезпечення безперебійного виробництва сільськогосподарської продукції, підвищення рівня продовольчої безпеки та економічної стійкості України.
Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінагрополітики. Розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня є Український державний фонд підтримки фермерських господарств (далі — Укрдержфонд) та його регіональні відділення.
Отримувачами бюджетних коштів є фермерські господарства та інші виробники сільськогосподарської продукції (далі — отримувачі).
Для отримання бюджетних коштів відомості про отримувача повинні бути внесені до Державного аграрного реєстру.
Отримувач повинен мати у власності та/або користуванні від одного до ста двадцяти гектарів земель сільськогосподарського призначення або мати у власності від трьох до ста голів великої рогатої худоби (корів), ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства.
У разі коли земельна ділянка, що перебуває у власності/оренді отримувача, передана ним у користування іншій особі на підставі договору оренди чи суборенди, право на отримання бюджетних коштів на один гектар земель сільськогосподарського призначення має лише орендар/суборендар.
Бюджетні кошти надаються для надання підтримки за такими напрямами:
- бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності;
-спеціальна бюджетна дотація за утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності.
Отримувач може скористатися одноразово одним із визначених у цьому пункті напрямів.
Заявка на отримання бюджетних коштів подається через особистий електронний кабінет до Державного аграрного реєстру отримувачами.
На заявку накладається електронний підпис отримувача, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.
Бюджетні кошти надаються отримувачам:бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь
-сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності — у розмірі 3100 гривень на 1 гектар, але не більше 372 000 гривень для одного отримувача;
- спеціальна бюджетна дотація за утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності надається на кожну корову, яка перебуває у власності отримувача, ідентифікована та зареєстрована відповідно до законодавства станом на дату подання заявки, — у розмірі 5300 гривень на одну корову, але не більше 530 000 гривень для одного отримувача.
Заявка на отримання бюджетних коштів подається програмними засобами Державного аграрного реєстру з 1 вересня поточного року. Граничний строк подання заявки до Державного аграрного реєстру — 15 листопада поточного року.
За напрямом отримання бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності отримувачем разом із заявкою програмними засобами Державного аграрного реєстру вносяться відомості про площі посівів сільськогосподарських культур та насаджень плодово-ягідних культур, хмелю і винограду.
У разі використання бюджетних коштів у повному обсязі заявки не реєструються.
Заявки, що надійшли після закінчення строку їх подання, не розглядаються.
Укрдержфонд перевіряє подані заявки та відомості про отримувача, які містяться в Державному аграрному реєстрі, на відповідність вимогам цього Порядку, визначає обсяг бюджетних коштів за кожним отримувачем в межах бюджетних асигнувань, щомісяця програмними засобами Державного аграрного реєстру формує переліки отримувачів у розрізі напрямів про нарахування сум бюджетних коштів з урахуванням черговості подання заявок та подає їх до 10 числа місяця, що настає за звітним, Мінагрополітики.
Укрдержфонд за допомогою Державного аграрного реєстру повідомляє отримувачу про погодження або відмову у погодженні поданої заявки із зазначенням причин відмови та у разі погодження укладає з отримувачами договори про надання бюджетних коштів і протягом п’яти робочих днів з дати отримання коштів від Мінагрополітики перераховує їх на поточні рахунки отримувачів, про що інформує Мінагрополітики протягом двох робочих днів.
Джерело: www.minagro.gov.ua