Чергова благодійна допомога фермерським господарствам Львівщини надійшла від Львівської Аграрної палати.
4 жовтня 72 малі фермерські господарства одержали безкоштовний насіннєвий матеріал – озимих зернових культур та суміш трав - в рамках реалізації проєктної ініціативи Соціального кооперативу "Pausa Cafe" (Італія) та Львівської Аграрної палати, за підтримки Департаменту агропромислового розвитку ЛОВА.
Все почалося з надзвичайно цікавої ідеї - започаткування соціального проекту « Мир - Хліб миру». Разом ми це зможемо!»
29 липня цього року Львівська Аграрна палата, за сприяння Львівського Територіального Управління Рахункової палати, підписала меморандум про співпрацю з Соціальним кооперативом Pausa Café.
Ідея проекту «Мир – хліб миру» полягала у закупівлі пшениці та жита в українських фермерів для подальшої переробки і випікання в Італії хліба “по-українськи”, що реалізуватиметься у італійських торгових мережах. Соціальний кооператив Pausa Café має намір використовувати для цього проекту виробничі потужності свого млина та пекарні з піччю на дровах, розташованої в Олександрійській в’язниці. Також кооператив має намір просувати проект в мережі Nova Coop (https://www.e-coop.it/cooperative/coop-nova/home-nc): планується, що 100 тонн хліба з українського зерна щорічно продаватиметься через цю мережу. А, відтак, кооператив відраховуватиме певну суму коштів з кожного проданого буханця на допомогу Україні.
Безкоштовна передача сімейним фермерським господарствам насіннєвого матеріалу, а саме: озимої пшениці copmy ЕТАНА (Німеччина, DSV) і сорту ТОБАК (Німеччина, Заатен-Уніон ГмбХ) та суміші п’яти видів трав, спеціально підібраних для сінокосіння, для тих господарів, хто утримує велику чи дрібну рогату худобу, проводилась на базі Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН, який виробив цей насіннєвий матеріал і є одним з партнерів даного соціального проекту.
Далі експерти-дорадники Львівської Аграрної палати та Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН надаватимуть фермерам інформаційно-технологічний супровід з інтенсивних технологій вирощування пшениці озимої та технологій створення культурних сіножатей запланованої врожайності 6,0-7,0 т/га сіна.
Упродовж цього тижня представники Львівської Аграрної палати, Департаменту агропромислового розвитку ЛОВА та Соціального кооперативу "Pausa Cafe " відвідали бенефіціарів проекту - 15 фермерських господарств у різних районах області. Всі фермери і надалі бажають приймати участь у цьому цікавому проекті.
Подаємо короткий фото звіт проведених зустрічей.
Фермерське господарство «Агроген», голова Нагірний Євген село Загір’я на Пустомитівщині
Сімейне Фермерське господарство Морикишки Любомира та Морикишки Ольги Пустомитівщина село Коцурів
Сімейне Фермерське господарство Онисько Ярослава Пустомитівщина село Коцурів
Сімейне Фермерське господарство Пурської Наталії та Віктора з Яворівщини село Дубровиця
Сімейне фермерське господарство Онишкевичів Світлани та Руслана з Жовківщини село Хитрейки
Фермерське господарство Геруса Василя Гнатовича з Жовківщини село Кунин
Сімейне фермерське господарство Войтович Ніни та Андрія село Королівка з Бродівщини,
Сімейне фермерське господарство Котович Юрія село Лешнів з Бродівщини,
Сімейне фермерське господарство Кісь Богдана село Піски з Бродівщини,
Сімейне фермерське господарство Волянюк Марії село Лісове з Бродівщини,
Сімейне фермерське господарство Іванів Івана та Ганни село Білявці з Бродівщини,
Сімейне фермерське господарство Приймак Івана село Білявці з Бродівщини,
Сімейне фермерське господарство Шарун Петра село Білявці з Бродівщини.