Загарбницька війна росії проти України спричинила різке збільшення кількості внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО), які змушені змінити місце свого постійного проживання. За час війни понад 8 мільйонів осіб покинули свої домівки та переїхали в інші регіони України.
В наслідок локалізації активних боїв та звільнення окремих регіонів України, 2,5 мільйони осіб повернулись до місць свого постійного проживання, однак значна частина тих, що повернулися, втратили житло і засоби для існування. Втім, значна кількість людей не має можливості зробити це через продовження гарячої фази війни або втрату власного житла. При цьому, чимало громадян, які втратили своє житло, вирішують залишатися на тривале або постійне проживання у нових для себе територіальних громадах. Потреби ВПО і всіх постраждалих від війни в Україні зростають щодня. Доступ до населення, що потребує допомоги, залишається складним завданням в умовах активних бойових дій.
Уповноважені представники Львівської Аграрної палати за підтримки Данської ради у справах біженців в Україні відвідали дві деокуповані області Сумську та Чернігівську. В рамках проєкту «Підтримки організацій громадянського суспільства для надання міжсекторальної екстреної допомоги ВПО та постраждалим від конфлікту особам в Україні». Львівська Аграрна палата здійснила ряд заходів із соціальної інтеграції ВПО до життя в територіальних громадах України, де вони наразі проживають та планують залишатися протягом тривалого часу.
Проведено обговорення проєкту з першим заступником голови Сумської обласної військової адміністрації Савченком Тарасом Григоровичом, який наголосив на тому, що Сумщина має один з найдовших кордонів з росією і тому потребує особливих підходів, в тому числі до надання гуманітарної допомоги для ВПО.
В Чернігові проведено зустріч з першою заступницею голови Чернігівської обласної військової адміністрації Шерстюк Жанною Володимирівною , яка наголосила, що в області понад 8 000 осіб потребують першочергової допомоги і будуть вдячні Представництву Данської ради в справах біженців в Україні та Львівській Аграрній палаті, які в рамках реалізації Проєкту забезпечать понад тисячу осіб гуманітарною допомогою (продуктових наборів та засобів гігієни).
Під час зустрічей обговорено перелік територіальних громад у яких надаватиметься гуманітарна допомога та критерії відбору цільових бенефіціарів, а також можливість залучення місцевих агровиробників до формування продуктових наборів